Paste your Google Webmaster Tools verification code here

Spływ Kajakowy w Nowej Hucie

Spływ Kajakowy w Nowej Hucie

Tak! Zapraszamy na Spływ Kajakowy w Krakowie w dzielnicy Nowa Huta rzeką Dłubnia: Jak go zorganizować? Z Nowa Huta Travel załatwisz wszystko.

Spływ kajakowy Dłubnią w Nowej Hucie jest naprawdę możliwy. Bo choć Nowa Huta nie kojarzy się z kajakami to można tutaj zorganizować prawdziwy, ciekawy i pełen przygód spływ kajakowy rzeką Dłubnią aż do Wisły i to dla całej rodziny.

Spływ Kajakowy Dłubnią w Nowej Hucie

Nasza oferta Spływów Kajakowych Dłubnią i Wisłą:

Spływ Kajakowy Dłubnią z instruktorem

Jeśli nie spływaliście Dłubnią, dopiero rozpoczynacie przygodę z kajakami lub pływaliście dawno temu to dla Was oferta! Podczas tego grupowego spływu z instruktorem będziecie pod fachową opieką przez cały czas trwania spływu.

Samodzielny Spływ Kajakowy Dłubnią

Jeśli już spływaliście Dłubnią razem z nami to wiecie, że to nie lada przeprawa i mega przygoda a zmoczenie się to element dość częsty tego spływu 😉 ale chcecie tej przygody zażyć raz jeszcze samodzielnie to dla Was jest ta oferta!

Spływ Kajakowy Wisłą Przewóz Niepołomice

Mikrowyprawa Kajakowo-Rowerowa

Chcecie więcej przygody? No to macie! Zapraszamy na spływ kajakowy połączony z wycieczką rowerową z Nowej Huty do Niepołomic. Spływamy Dłubnią, potem Wisłą do Niepołomic. Tam przesiadamy się na rowery i wracamy a po drodze: kąpielisko, grill i świetna zabawa!

Spływ Wisłą: Przewóz – Niepołomice

Nowość! Zapraszamy na rodzinne leniwe samodzielne spływy Wisłą od stopnia wodnego Przewóz do Niepołomic. Przyjedziecie rowerem? Zabierzemy je na metę skąd dalej możecie wybrać się na rowerową wycieczkę. To przygoda dla każdego!


Dłubnia to wspaniała Jurajska rzeka – zapomniana przez lata przecina wyjątkowe zielone tereny Nowej Huty.

Jak już zapewne wiecie – a może nie?! – Na Dłubni staraniami Fundacja Ecotravel i głosów oddanych przez mieszkańców Krakowa na projekt do Budżetu Obywatelskiego Małopolskiego Województwa Małopolskiego w 2019 roku na rzece Dłubni utworzony został pierwszy w Krakowie “Szlak Kajakowy Dłubnia – Nowa Huta“!

Co to oznacza? A no to, że można teraz samodzielnie spływać kajakami! Dlatego też dla wszystkich chętnych na spływy kajakowe Dłubnią otworzyliśmy Mobilną Wypożyczalnię Kajaków. Nie rezygnujemy jednak z zorganizowanych spływów! O tym poniżej…

Jeśli spływaliście już Dłubnią:

Jeśli więc już spływaliście Dłubnią razem z nami to wiecie, że to nie lada przeprawa i mega przygoda a zmoczenie się to element dość częsty tego spływu 😉 ale chcecie tej przygody zażyć we własnym gronie to dla Was mamy:

Samodzielne Spływy Kajakowe Dłubnią!

Pierwszy raz w kajaku lub na Dłubni?

Co dla tych co pierwszy raz w kajaku lub na Dłubni? Jeśli jednak nie spływaliście Dłubnią i dopiero rozpoczynacie przygodę z kajakami lub pływaliście dawno temu… to dla Was nadal mamy i organizujemy spływy z instruktorami gdzie będziecie pod fachową opieką przez cały czas trwania spływu. Szczegóły dotyczące tego spływu znajdziecie tutaj:

Spływ Kajakowy w Nowej Hucie rzeką Dłubnią

Zapytania: SMS +48 ‭606 854 029‬ lub ola@ecotravel.pl

Rezerwacja Spływu Kajakowego Dłubnią w Nowej Hucie:

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon kontaktowy (wymagane)

  Data spływu (wymagane)

  Godzina spływu (wymagane)

  Imiona i nazwiska i daty urodzeń wszystkich uczestników (do ubezpieczenia)

  Trasa spływu obejmuje:

  • 5 km Dłubnią
  • 1 km Wisłą
  • Czas: 2-2,5 h

  Start: Zalew Nowohucki


  SPŁYW KAJAKOWY PRZEZ NOWĄ HUTĘ RZEKĄ DŁUBNIĄ

  Zobacz Nową Hutę w sposób, który mało kto wcześniej przed tobą widział – z wysokości kajaka!

  Przez Nową Hutę przepływa prawdziwie jurajska rzeka – Dłubnia z przewężeniami, meandrami i bystrzynami. To zaskakujące, że pomimo tego, że Dłubnia przepływa przez sam środek Nowej Huty nadal zachowuje swój pierwotny dziki charakter, nadal jest bliska przyrodzie i wciąż zachwyca.

  W trakcie spływu możecie spotkać wielu nadrzecznych mieszkańców których nawet byście się nie spodziewali, spędzić wspólnie czas w sposób wyjątkowy.

  Zdobądź się na Nową Nowohucką Przygodę!

  Program:
  Zbiórka nad Zalewem w Nowej Hucie skąd rozpoczniemy nasz spływ. (Prosimy o zabranie rzeczy na zmianę na wypadek zamoczenia posiadanych  – rzeczy zostaną zostawione  w busie transportującym kajaki, który dowiezie rzeczy na zmianę do miejsca zakończenia spływu).
  – Kajaki własnoręcznie transportujemy nad Dłubnię i wodujemy (są lekkie).
  – Przed zwodowaniem przeprowadzony zostanie instruktarz i sucha zaprawa oraz omówione zostaną zasady bezpieczeństwa (przy spływach zorganizowanych z instruktorami).
  – Każdy otrzyma kapok i wiosło.

  Spływ kajakowy potrwa ok. 2-2,5 godziny.
  Meta: Most Wandy

  Czy spływ kajakowy Dłubnią jest dla mnie?

  Na to pytanie będziecie mogli odpowiedzieć sobie po przeczytaniu przesłanej opinii jednego z uczestników – gorąco polecamy – Dłubnia Spływów Pigułka

  Jak się przygotować: wygodny sportowy strój (jeśli ktoś posiada zachęcamy do ubrania piankowego), kask (to zawsze dobry pomysł). Obuwie wiązane (nie klapki!) stare trampki nadają się idealnie.

  Elektronika: telefony i inne gadżety uczestnicy zabierają na własną odpowiedzialność – warto zabezpieczyć je umieszczając w wodoodpornym opakowaniu/woreczku.

  Odwołanie spływu: Spływ odwołamy jeśli tylko wystąpi bezpośrednie zagrożenie dla uczestników imprezy. M.in. gdy będzie burza z wyładowaniami atmosferycznym lub podwyższony stan wody w rzece. Znajdujemy się bezpośrednio nad Dłubnią stąd też mamy wgląd do aktualnego stanu pogody i wysokości wody w rzece.

  Jeśli zapadnie decyzja o odwołaniu spływu wszyscy uczestnicy zostaną o tym fakcie powiadomieni telefonicznie. Zwykły deszcz nie jest powodem do odwołania spływu.

  Przyjedź na spływ rowerem! Jeśli chcesz, przyjedź na spływ kajakowy własnym rowerem. Możemy go zabrać przyczepą kajakową na metę spływu kajakowego (na Twoją odpowiedzialność).

  Najbliższe terminy – Sprawdź:

  SAMODZIELNY SPŁYW KAJAKOWY DŁUBNIĄ

  SPŁYW KAJAKOWY W NOWEJ HUCIE RZEKĄ DŁUBNIĄ Z INSTRUKTOREM

  Zapytania: +48 ‭606 854 029‬ lub ola@ecotravel.pl

  Cena: po kliknięciu w linki powyżej!

  Organizacja spływu odbędzie się przy minimum 7 osobach.


  Informacje dodatkowe

  Wszystkich wybierających się na spływ kajakowy Dłubnią chcielibyśmy uświadomić również o złej stronie tej rzeki. Sama rzeka nie jest temu winna tylko my ludzie, mieszkańcy tego miasta. Rzece tej podobnie jak wielu innym w Polsce doskwiera problem zaśmiecania brzegów i zanieczyszczania wód.

  Szczególne tej rzece – Dłubni – przepływającej przez środek milionowego miasta. Spływ ten mimo wielu walorów przyrodniczych i kajakowych dla niektórych może być dużym wstrząsem.

  Dlatego chcielibyśmy przed skorzystaniem z oferty spływu kajakowego z góry przestrzec wrażliwsze osoby aby zastanowiły się wcześniej przed podjęciem ostatecznej decyzji o udziale. Liczne kanały burzowe, skupiska śmieci, wszędobylskie reklamówki, butelki PET są tutaj i towarzyszą nam praktycznie od początku naszego spływu.

  Spływ ma stanowić przygodę w kajaku, formę aktywnego wypoczynku i rekreacji. Jeśli jednak cokolwiek z powyżej wymienionych informacji może Wam w tym przeszkadzać… To prosimy o nie klikanie przycisku Rezerwacja!

  Jeśli podejmiecie świadomą decyzję to będziecie się dobrze bawić. Miejsce pozytywnie Was zaskoczy i poznacie jego potencjał turystyczny, rekreacyjny i przyrodniczy drzemiący w wodach tej rzeki. Jednak prosimy o świadomość miejsca przez które rzeka przepływa i tego, że jesteśmy na początku starań o jej lepsze dobro.

  Co robimy dla rzeki?
  Co roku wiosną i jesienią współorganizujemy z Fundacją Ecotravel akcje sprzątania Dłubni “Czysta Dłubnia“.

  Składamy pisma do instytucji miejskich i wojewódzkich zwracając się o przywrócenie temu miejscu należnej mu czystości. Czynnie bierzemy udział w projektach związanych z Dłubnią m.in. Park Rzeczny Dłubnia.

  Jesteśmy w kontakcie z instytucjami wspierającymi nasze działania. Edukujemy poprzez naszą Fundację EcoTravel dzieci i młodzież u brzegów rzeki przeprowadzając zajęcia edukacji ekologicznej.

  Jak możesz pomóc Dłubni?
  Gorąco prosimy Ciebie o wysłanie notki, pisma na emaila do poniższych instytucji, których zadaniem jest dbanie o czystość wody i brzegów oraz zapobieganie nielegalnym wysypiskom i przyłączom do kanalizacji burzowej:

  • Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie (http://www.mzmiuw.krakow.pl/kontakt)
  • Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Krakowie (wodociagi.krakow.pl/kontakt.html)
  • Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie (http://zzm.krakow.pl/index.php/kontakt.html)
  • Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. (http://www.mpo.krakow.pl/kontakt)


  Jeśli macie i inne pomysły, które Waszym zdaniem mogłyby wpłynąć na dobro rzeki to będziemy wdzięczni za ich zgłoszenia. Piszcie do fundacji: fundacja@ecotravel.pl


  OFERTA NR 2

  SPŁYW KAJAKOWY + WYCIECZKA ROWEROWA PO NOWEJ HUCIE
  Zobacz Nową Hutę w sposób, który mało kto wcześniej przed tobą widział – z wysokości kajaka i roweru w jeden dzień!

  Przez Nową Hutę przepływa prawdziwie jurajska rzeka – Dłubnia. Zaskakuje przewężeniami, meandrami i bystrzynami. To zaskakujące. Pomimo tego, że Dłubnia przepływa przez sam środek Nowej Huty to nadal zachowała swój dziki charakter. Nadal jest bliska przyrodzie i wciąż zachwyca.

  W trakcie spływu możecie spotkać wielu nadrzecznych mieszkańców których nawet byście się nie spodziewali, spędzić wspólnie czas w sposób wyjątkowy.

  Po kajakach czeka nas rowerowa przejażdżka wiślanym wałem w stronę nadrzecznych lasów łęgowych skąd ruszamy dalej na nowohuckie łąki. Przemkniemy przez Plac Centralny by znów zawitać w okolice Zalewu Nowohuckiego gdzie zakończymy wycieczkę.

  Zdobądź się na Nową Nowohucką Przygodę!

  Program:
  Zbiórka: 11:30 nad Zalewem w Nowej Hucie skąd rozpoczniemy nasz spływ. (Prosimy o zabranie rzeczy na zmianę na wypadek zamoczenia posiadanych  – rzeczy zostaną zostawione  w busie transportującym kajaki, który dowiezie rzeczy na zmianę do miejsca zakończenia spływu).
  – Kajaki własnoręcznie transportujemy nad Dłubnię (są wyjątkowo lekkie).
  – Przed zwodowaniem przeprowadzony zostanie instruktarz i sucha zaprawa oraz omówione zostaną zasady bezpieczeństwa.
  – Każdy otrzyma kapok i wiosło.

  Startujemy o godz. 12:00.

  Spływ kajakowy w Nowej Hucie potrwa ok. 2-3 godziny.
  Metą będzie klub żeglarski nad Wisłą w Mogile.

  ok. godz. 14:30 ruszamy na rowerową przejażdżkę
  ok. godz. 16:00 zakończymy naszą wycieczkę.

  Jak się przygotować:

  • wygodny cieplejszy strój – jeśli ktoś posiada zachęcamy do ubrania piankowego,
  • kask (przyda nam się podczas całej wyprawy, zarówno przy spływaniu rzeką jak i podczas dalszej wyprawy rowerowej).

  Terminy i ceny
  1 dzień – Cena ustalana indywidualnie.

  Impreza odbędzie się przy minimum 10 osobach.

  Zakwaterowanie: bez zakwaterowania
  Wyżywienie: bez wyżywienia (OV)
  Transport: Własny lub za dopłatą Autokar/bus możliwy transport busem z hotelu na terenie Krakowa

  Cena zawiera
  – wypożyczenie kajaka (1- lub 2-osobowego) ze sprzętem (wiosło, kapok),
  – wypożyczenie roweru,
  – ubezpieczenie NNW,

  Cena nie zawiera
  – prowiantu – własny (zachęcamy do zabrania ze sobą termosu z gorącą herbatką lub kawką),
  – możliwość skorzystania z gastronomii przy Zalewie NH  – we własnym zakresie.


  PYTANIA I REZERWACJA: 

  ola@ecotravel.pl lub zadzwoń +48 12 6813692


  Zapisz się do naszego Newslettera. Bądź na bieżąco z turystycznymi wieściami z Nowej Huty!

  [wysija_form id=”1″]

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Zapisz

  Translate »