Paste your Google Webmaster Tools verification code here

Wycieczka do Schronu pod Kombinatem i Nowej Hucie

Wycieczka do Schronu pod Kombinatem i po Nowej Hucie

Na zakończenie zwiedzania Nowej Huty czeka nas wyjątkowa wycieczka do Schronu Zarządzania Kryzysowego pod dawnym Kombinatem Metalurgicznym im. Lenina w Nowej Hucie.

Zapraszamy na wycieczkę po Nowej Hucie z przewodnikiem podczas której zwiedzimy również Schron Zarządzania Kryzysowego pod dawnym Kombinatem Metalurgicznym im. Lenina w Nowej Hucie.

Spacer rozpoczniemy na Placu Centralnym gdzie przewodnik wprowadzi nas w temat powstania Nowej Huty. Zagłębimy się w początkach historii tej dzisiejszej dzielnicy Krakowa, która na początku była osobnym miastem.

Przejdziemy na Aleje Róż gdzie niegdyś stał pomnik Lenina i odbywały się największe państwowe uroczystości Polski Ludowej.

Udamy się do Parku Ratuszowego w miejscu którego planowany był Ratusz Miasta Nowa Huta. Podejdziemy do najdłuższego bloku w Nowej Hucie tzw. Bloku Szwedzkiego by następnie przejść przez “B1” w stronę Zalewu Nowohuckiego będącego ulubionym miejscem rekreacji dla mieszkańców Nowej Huty. Zrobimy sobie tradycyjne wśród nowohucian kółeczko wokół zalewu i wybierzemy się już bezpośrednio na wycieczkę do schronu czyli udamy się w bezpośrednio pod słynny Kombinat Metalurgiczny dawnej Huty im. Lenina.

W programie jest wejście do Budynku “S” centrum administracyjnego huty i zwiedzanie niepowtarzalnego wnętrza Schronu Centrum Zarządzania – kapsuły czasu – która czekała nienaruszona przez ponad 20 lat a która przeniesie nas w czasy Polski Ludowej i stałego zagrożenia związanego z okresem Zimnej Wojny.

– Wycieczka potrwa około 4 godz.
– Prosimy nie zapomnieć zabrać ze sobą aparatów fotograficznych 🙂

Do zobaczenia!

Rezerwacja >> Wycieczka do Schronów Nowej Huty

Przybliżona trasa zwiedzania Nowej Huty:

Dodaj komentarz

Translate »