Wycieczka Kajakowo-Rowerowa Nowa Huta – Niepołomice

Zapraszamy na spływ kajakowy połączony z wycieczką rowerową z Nowej Huty do Niepołomic.

Wycieczka Kajakowo-Rowerowa Nowa Huta – Niepołomice – Zaczynamy w Nowej Hucie od spływu kajakami rzeką Dłubnią – spływamy Dłubnią a po pokonaniu rzeki i wpłynięciu do Wisły udajemy się w dół rzeki w stronę Niepołomic. Pokonujemy stopień wodny “Przewóz” gdzie będziemy przenosić kajaki (przenoska) i dalej płyniemy w stronę Niepołomic. Tam po zakończeniu spływu i załadowaniu kajaków na przyczepę uczestnicy udają się na wycieczkę rowerową w stronę Nowej Huty z przystankiem na odpoczynek na plaży w Przylasku Rusieckim. Kto nie będzie rowerem dojedzie tam Bus’em wraz z przyczepą kajakową. W Przylasku Rusieckim znajdzie się dla wszystkich czas na posiłek i kąpiel. Po odpoczynku wsiadamy na rowery lub do busa i udajemy się w stronę Nowej Huty na miejsce startu wycieczki.

Zapytania:

+48 ‭606 854 029‬ lub ola@ecotravel.pl

Rezerwacja:

 Wycieczka Kajakowo-Rowerowa Nowa Huta – Niepołomice

Trasa, którą pokonasz na wycieczce to:

  • Kajakiem -> Dłubnia (5 km) i Wisła (12 km) = 17 km
  • Rowerem -> do Przylasku (6 km) i dalej do Nowej Huty (14 km) = 20 km

Spływ jest przeznaczony dla osób już wcześniej pływających kajakami i mających swój pierwszy raz za sobą. Jeśli spływ kajakiem Dłubnią masz za sobą to na pewno sobie poradzisz.

Program wycieczki:

godz. 9:00 – spotkanie na miejscu startu spływu nad Zalewem Nowohuckim przy Placu Zabaw. Po szkoleniu spływamy rzeką do ujścia do Wisły. Na Wiśle czekamy na całą grupę a następnie ruszamy na wschód w kierunku Stopnia Wodnego “Przewóz”.

Docieramy do Stopnia Wodnego “Przewóz”. Czeka nas przenoska kajaków na drugą stronę – śluza choć czynna nie jest wstanie nas bezpiecznie przedostać na drugą stronę. Wszyscy przenosimy i wodujemy kajaki po drugiej stronie śluzy – kontynuujemy spływ Wisłą do Niepołomic.

W godzinach popołudniowych docieramy do Niepołomic. Wyciągamy kajaki, ładujemy na przyczepę i po krótkim odpoczynku wsiadamy na rowery. Jedziemy przez Przylasek Rusiecki – aktualnie kąpielisko jest zamknięte.

Po drodze mijamy sklep i dojeżdżamy na grill do Branic. W zaciszu dworku pieczemy kiełbaski i odpoczywamy.

ok. godz. 17:00 wyjeżdżamy rowerami w stronę Nowej Huty. Planowany przyjazd ok. godz. 18:00-18:30.

Zapytania:

+48 ‭606 854 029‬ lub ola@ecotravel.pl

Rezerwacja:

 Wycieczka Kajakowo-Rowerowa Nowa Huta – Niepołomice

Charakter rzek na spływie (17 km):

O charakterze Dłubni możecie poczytać przy ofercie Spływów Kajakowych Dłubnią.

Wisła na pierwszym odcinku jet wolno płynącą rzeką, prawie stojącą pomiędzy stopniami wodnymi “Dąbie” i “Przewóz”. Szeroka, bez przeszkód zmusza do wiosłowania by dotrzeć do miejsca w którym przeniesiemy kajaki. Po drugiej stronie stopnia wodnego “Przewóz” Wisła zdecydowanie przyśpiesza i na pierwszych kilometrach wypłycona meandruje w korycie między mieliznami. Tutaj trzeba patrzeć na nurt rzeki i oddać się należy jego prądom bo tam woda będzie najgłębsza i pozwoli swobodnie przepłynąć kajakiem. Druga połowa trasy to powolny i łagodny spływ aż do mostu w Niepołomicach.

Charakterystyka trasy rowerowej (20 km):

Trasa prowadzi dokładnie zielonym Bursztynowym Szlakiem Greenways z Niepołomic do Krakowa. Omijamy główne drogi i poruszamy małymi bocznymi asfaltowymi drogami, będzie też polnych dróg, trochę szutru oraz płyty betonowe w okolicach ul. Szuwarowej.

Na początku musimy przedostać się na drugą stronę Wisły przez most na ul. Brzeskiej w Niepołomicach. Po drugiej stronie wsiadamy na rowery i udajemy się wiślanym wałem, szutrową drogą zmieniającą się w polną w stronę Przylasku Rusieckiego. Po szutrowych drogach Przylasku Rusieckiego czeka nas asfaltowa droga pośród pól uprawnych i wiejskich zabudowań. Ostatni odcinek to betonowe płyty w okolicach dawnego portu i spalarni. Przejazd pod S7 i przecinamy rzekę Dłubnię i udajemy się przez Mogiłę w stronę ul. Bulwarowej. Dalej ścieżką rowerową docieramy do Zalewu Nowohuckiego gdzie kończymy wycieczkę.

Transport rowerów:

Rowery będą transportowane do Niepołomic w trakcie spływu na przyczepie kajakowej. Jeśli posiadacie gumy transportowe z haczykami weźcie je ze sobą. Mamy własne ale im więcej tym lepiej.

Zapytania:

+48 ‭606 854 029‬ lub ola@ecotravel.pl

Rezerwacja:

 Wycieczka Kajakowo-Rowerowa Nowa Huta – Niepołomice


Zapisz się do naszego Newslettera!

Podziel się ze znajomymi!
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Tumblr
Tumblr
0Email this to someone
email