Paste your Google Webmaster Tools verification code here

Wycieczka Kajakowo-Rowerowa Nowa Huta – Niepołomice

Wycieczka Kajakowo-Rowerowa Nowa Huta – Niepołomice

Zapraszamy na spływ kajakowy połączony z wycieczką rowerową z Nowej Huty do Niepołomic.

Wycieczka Kajakowo-Rowerowa Nowa Huta – Niepołomice – Zaczynamy w Nowej Hucie od spływu kajakami rzeką Dłubnią – spływamy Dłubnią a po pokonaniu rzeki i wpłynięciu do Wisły udajemy się w dół rzeki w stronę Niepołomic. Pokonujemy stopień wodny “Przewóz” gdzie będziemy przenosić kajaki (przenoska) i dalej płyniemy w stronę Niepołomic. Tam po zakończeniu spływu i załadowaniu kajaków na przyczepę uczestnicy udają się na wycieczkę rowerową w stronę Nowej Huty z przystankiem na odpoczynek na plaży w Przylasku Rusieckim. Kto nie będzie rowerem dojedzie tam Bus’em wraz z przyczepą kajakową. W Przylasku Rusieckim znajdzie się dla wszystkich czas na posiłek i kąpiel. Po odpoczynku wsiadamy na rowery lub do busa i udajemy się w stronę Nowej Huty na miejsce startu wycieczki.

Zapytania:

+48 ‭606 854 029‬ lub ola@ecotravel.pl

Rezerwacja:

 Wycieczka Kajakowo-Rowerowa Nowa Huta – Niepołomice

Trasa, którą pokonasz na wycieczce to:

  • Kajakiem -> Dłubnia (5 km) i Wisła (12 km) = 17 km
  • Rowerem -> do Przylasku (6 km) i dalej do Nowej Huty (14 km) = 20 km

Spływ jest przeznaczony dla osób już wcześniej pływających kajakami i mających swój pierwszy raz za sobą. Jeśli spływ kajakiem Dłubnią masz za sobą to na pewno sobie poradzisz.

Program wycieczki:

godz. 9:00 – spotkanie na miejscu startu spływu nad Zalewem Nowohuckim przy Placu Zabaw. Po szkoleniu spływamy rzeką do ujścia do Wisły. Na Wiśle czekamy na całą grupę a następnie ruszamy na wschód w kierunku Stopnia Wodnego “Przewóz”.

Docieramy do Stopnia Wodnego “Przewóz”. Czeka nas przenoska kajaków na drugą stronę – śluza choć czynna nie jest wstanie nas bezpiecznie przedostać na drugą stronę. Wszyscy przenosimy i wodujemy kajaki po drugiej stronie śluzy – kontynuujemy spływ Wisłą do Niepołomic.

W godzinach popołudniowych docieramy do Niepołomic. Wyciągamy kajaki, ładujemy na przyczepę i po krótkim odpoczynku wsiadamy na rowery. Jedziemy przez Przylasek Rusiecki – aktualnie kąpielisko jest zamknięte.

Po drodze mijamy sklep i dojeżdżamy na grill do Branic. W zaciszu dworku pieczemy kiełbaski i odpoczywamy.

ok. godz. 17:00 wyjeżdżamy rowerami w stronę Nowej Huty. Planowany przyjazd ok. godz. 18:00-18:30.

Zapytania:

+48 ‭606 854 029‬ lub ola@ecotravel.pl

Rezerwacja:

 Wycieczka Kajakowo-Rowerowa Nowa Huta – Niepołomice

Charakter rzek na spływie (17 km):

O charakterze Dłubni możecie poczytać przy ofercie Spływów Kajakowych Dłubnią.

Wisła na pierwszym odcinku jet wolno płynącą rzeką, prawie stojącą pomiędzy stopniami wodnymi “Dąbie” i “Przewóz”. Szeroka, bez przeszkód zmusza do wiosłowania by dotrzeć do miejsca w którym przeniesiemy kajaki. Po drugiej stronie stopnia wodnego “Przewóz” Wisła zdecydowanie przyśpiesza i na pierwszych kilometrach wypłycona meandruje w korycie między mieliznami. Tutaj trzeba patrzeć na nurt rzeki i oddać się należy jego prądom bo tam woda będzie najgłębsza i pozwoli swobodnie przepłynąć kajakiem. Druga połowa trasy to powolny i łagodny spływ aż do mostu w Niepołomicach.

Charakterystyka trasy rowerowej (20 km):

Trasa prowadzi dokładnie zielonym Bursztynowym Szlakiem Greenways z Niepołomic do Krakowa. Omijamy główne drogi i poruszamy małymi bocznymi asfaltowymi drogami, będzie też polnych dróg, trochę szutru oraz płyty betonowe w okolicach ul. Szuwarowej.

Na początku musimy przedostać się na drugą stronę Wisły przez most na ul. Brzeskiej w Niepołomicach. Po drugiej stronie wsiadamy na rowery i udajemy się wiślanym wałem, szutrową drogą zmieniającą się w polną w stronę Przylasku Rusieckiego. Po szutrowych drogach Przylasku Rusieckiego czeka nas asfaltowa droga pośród pól uprawnych i wiejskich zabudowań. Ostatni odcinek to betonowe płyty w okolicach dawnego portu i spalarni. Przejazd pod S7 i przecinamy rzekę Dłubnię i udajemy się przez Mogiłę w stronę ul. Bulwarowej. Dalej ścieżką rowerową docieramy do Zalewu Nowohuckiego gdzie kończymy wycieczkę.

Transport rowerów:

Rowery będą transportowane do Niepołomic w trakcie spływu na przyczepie kajakowej. Jeśli posiadacie gumy transportowe z haczykami weźcie je ze sobą. Mamy własne ale im więcej tym lepiej.

Zapytania:

+48 ‭606 854 029‬ lub ola@ecotravel.pl

Rezerwacja:

 Wycieczka Kajakowo-Rowerowa Nowa Huta – Niepołomice


Zapisz się do naszego Newslettera!

Translate »