Paste your Google Webmaster Tools verification code here

Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich 2018 w Nowej Hucie

⭐ Dzień Otwartych Drzwi Muzeów w Nowej Hucie już tuż tuż! ⭐

 
Dzień Otwartych Drzwi Muzeów odbędzie się w niedzielę 18 listopada. To wówczas drzwi muzeów w Krakowie otwierają się dla zwiedzających. Oczywiście również i w Nowej Hucie! Jakie wydarzenia czekają na odwiedzających Nową Hutę w ten wyjątkowy dzień? Wszystkiego dowiecie się u nas!
 

Muzeum PRL-u

18 listopada, podczas Dnia Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich Muzeum PRL-u czynne będzie w godz. 10-18. Wystawy „Atomowa groza. Schrony w Nowej Hucie”, „Huta stanęła” oraz „Marian Schmidt. Inside Poland. Fotografie” będzie można zwiedzać za darmo. Zapraszamy też na dodatkowe atrakcje.
 
Godz. 10 – oprowadzanie po wystawie „Atomowa groza” w języku ukraińskim (obowiązują zapisy, mejl na adres na zwiedzanie@mprl.pl, do 14 listopada), oprowadza Oleksandra Bratchuk
Godz. 10.45 – oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Atomowa groza” połączone z prezentacją projektu trasy „Podziemna Nowa Huta” (obowiązują zapisy, mejl na adres na zwiedzanie@mprl.pl, do 14 listopada): oprowadza Zbigniew Semik
 
Godz. 11.30 – oprowadzanie po wystawie „Atomowa groza” w języku ukraińskim (obowiązują zapisy, mejl na adres na zwiedzanie@mprl.pl, do 14 listopada), oprowadza Oleksandra Bratchuk
 
Godz. 12 – Marian Schmidt i jego metoda – pokaz materiałów filmowych towarzyszący wystawie „Marian Schmidt. Inside Poland. Fotografie”
 
Godz. 14.15 – oprowadzanie dla osób niesłyszących po wystawie „Atomowa groza”, oprowadza Jakub Studziński
 
Godz. 15 – wernisaż prezentacji fotograficznej „Nowa Huta z/w sieci” – zdjęcia Nowej Huty wykonane przez jej mieszkańców
 
Godz. 16 – koncert „Pruskiego” – Sleeping Places połączony z projekcją filmu „Built to last – relics of communist architecture”
 
Paweł Pruski – producent muzyczny, twórca muzyki elektronicznej. Występuje również pod pseudonimem Minoo. Do tej pory wydał cztery albumy producenckie. Współpracuje z Asfalt Records, Mad-Hop Records oraz Post Label. Od roku 2007 czynnie uczestniczy w tworzeniu oraz promowaniu muzyki elektronicznej. Prezentował swoje produkcje na Freeform Festival, Tauron Festival, WRO Festival i wielu innych miejscach. Koncertował m.in. w Chinach, Niemczech, Włoszech, Luksemburgu, Rosji, Czechach, Belgii. Uczestniczył również w projekcie CHOP mającym na celu promowanie polskiej muzyki eksperymentalnej w Chinach. W wyniku powyższej kooperacji powstał album Improvision (WePlay! Records), którym był rezultatem kooperacji z chińskim artystą Sin:Ned.
 

Nowohuckie Słoneczko Dzieje Nowej Huty os. Słoneczne 16 ⭐

Osiedleni. Teatralne (wystawa czasowa)
15.00 – Osiedleni. Teatralne
 
Oprowadzanie po wystawie czasowej przedstawiającej dziedzictwo historyczne Nowej Huty. To również sentymentalna opowieść o wzajemnych relacjach sąsiedzkich, poczuciu przynależności do społeczności osiedlowej, jak i samego miejsca – Osiedla Teatralnego. Wystawa Osiedleni. Teatralne ma charakter partycypacyjny. Prezentowane są na niej nie tylko materiały o charakterze historyczno-archiwalnym, lecz także osobiste informacje o osiedlu przekazane przez jego mieszkańców i osoby związane z tym miejscem przez swoją pracę. Eksponowane pamiątki i zdjęcia pokazują życie osiedla, dokumenty obrazują pierwsze lata jego istnienia: jak ono powstawało, zmieniało się i jak… zmienia się nadal.
Prowadzenie: Piotr Kapusta
 
⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐
 
Zapraszamy! 

Dodaj komentarz

Translate »