Paste your Google Webmaster Tools verification code here

Pałac Dożów w Nowej Hucie [Petycja]

Pałac Dożów w Nowej Hucie

Nowohuckie “Watykany” lub “Pałac Dożów w Nowej Hucie” to dwa budynki Centrum Administracyjnego Kombinatu, które są tak wyraziste w przestrzeni tej części Krakowa jak z drugiej strony miasta Wzgórze Wawelskie czy Kopiec Kościuszko.

I choć bryła obu budynków tak wielce się w tutejszy krajobraz wbiła to jednak ich wnętrze stanowi największa atrakcję. Bo to w nich ukryte zostały najcenniejsze smaczki architektury socrealizmu a które mogą zostać bezpowrotnie utracone.

Wszystko za sprawą wypowiedzi Wojewody Małopolskiego – dość nie fortunnej – jednak wzbudzającej skrajne uczucia a brzmiącej tak:

“Te budynki powinny trafić do firm zagranicznych, pozwolimy im wewnątrz wyburzać i przebudowywać, przy pozostawieniu zewnętrznej bryły”.

– więcej w artykule Wyborcza.pl: W obronie wnętrz budynków Centrum Administracyjnego kombinatu

Po tejże wypowiedzi podniosła się fala wzburzenia i jednoczesnej mobilizacji do ochrony tychże obu budynków centrum administracyjnego kombinatu. Nikt nie chce przecież, żeby podzieliły los nowohuckiej księgarni “Skarbnicy”.

Debata

Po debacie 4 kwietnia “Centrum Administracyjne Kombinatu. Szansa czy problem?“, która miała pokazać wszystkim jak to ostatnie nie naruszone miejsce w Nowej Hucie jest wyjątkowe dowiedzieliśmy się również jak zawiła jest sytuacja prawna, konserwatorska i własnościowa obu budynków. Sprawa choć jeszcze nie przegrana to nadal pozostaje niezależna od nas mieszkańców i leży w decyzji władz, jednakże mamy możliwość wpływu na przyszłość naszej dzielnicy.

Podpisz petycję!

Możemy wspólnie naciskać przedstawicieli władz. Podpisz petycję i przyłącz się do tych wszystkich dla których to miejsce ma znaczenie teraz i w przyszłości.

List otwarty w sprawie Centrum Administracyjnego Kombinatu w Krakowie-Nowej Hucie

Dodaj komentarz

Translate »