Paste your Google Webmaster Tools verification code here

Rowerem dookoła Nowej Huty

Wycieczka Rowerem dookoła Nowej Huty

Naprawdę można rowerem dookoła Nowej Huty przejechać, zobaczyć wiele a przy tym wypocząć i spędzić dzień aktywnie, zdrowo i wesoło. To propozycja dla osób indywidualnych, rodzin, znajomych, którzy mając kilka godzin wolnego czasu chcieliby z przewodnikiem na rowerach zobaczyć najciekawsze zakątki i miejsca w Nowej Hucie.

Rower daje nam tą przewagę, że możemy na nim zwiedzić dwa razy więcej i dwa razy szybciej niż spacerując pieszo czy jeżdżąc samochodem tracąc czas na szukanie miejsca do zaparkowania.

Rower to idealny środek transportu po Nowej Hucie. Liczne ścieżki rowerowe pozwalają dojechać bezpośrednio do najciekawszych miejsc. Kto wie czy architekci planując “nowe miasto” nie wzięli pod uwagę – oprócz aspektów militarnych- również rowerzystów (!) bo Nowa Huta jest jakby stworzona pod rower!

PROGRAM:

Wycieczka “Rowerem Dookoła Nowej Huty” rozpoczyna się w centralnym punkcie dzielnicy – na Placu Centralnym.

Po wprowadzeniu przez przewodnika do historii powstania miasta Nowa Huta udajemy się w stronę Alei Róż gdzie odbywały się najważniejsze uroczystości w okresie PRL-u. To tutaj składano kwiaty pod słynnym Pomnikiem Lenina. Teraz czeka nas krótka przejażdżka w stronę dawnego już Kina Świt. Opuszczamy na chwile najstarszą część Nowej Huty i udajemy się na przejażdżkę po Bieńczycach gdzie zobaczymy znany wśród nowohucian – istna perełka Polski Ludowej – wielobranżowy sklep “Ludwik” oraz Bar Mleczny “Bieńczyce” gdzie zatrzymamy się na pierogi (dla chętnych). Następnie udaje my się w stronę ważnego miejsca Kościoła “Arki Pana”. Po zwiedzeniu kościoła jedziemy zobaczyć Czołg upamiętniający czasy Drugiej Wojny Światowej a strojący przed Muzeum Czynu Zbrojnego. Jedziemy teraz zobaczyć najpopularniejsze miejsce wypoczynku nowohucian nad Zalew Nowohucki. Dalej udajemy się w stronę Opactwa Cystersów w Mogile gdzie spędzimy kilka chwil poznając historię tego miejsca. Po zwiedzaniu powoli kierujemy się w stronę centrum mijając Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego a z drugiej Łąki Nowohuckie. Naszym ostatnim punktem zwiedzania będzie Muzeum PRL-u w którym zwiedzimy oprócz stałej wyprawy również schron. Tutaj zakończymy naszą wycieczkę rowerową dookoła Nowej Huty.

Czas trwania wycieczki: 3-4 godziny.

Dystans: ok. 10 km

Cena:

  • 39 zł/os. z biletem pełnym
  • 37 zł/os. z biletem ulgowym

Grupa min. 20 osób \ przy mniejszej liczbie uczestników prosimy o kontakt!

Cena zawiera:

  • przewodnika w języku polskim (w języku obcym na zapytanie)
  • bilety wstępu do obiektów (Muzeum PRL-u)

Cena nie zawiera:

  • wypożyczenie rowerów
  • wyżywienia w barze
  • innych nie wymienionych atrakcji.

Oferta pod Patronatem Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta


Rezerwacja: nhtravel@nowahutatravel.pl +48 12 6813692


Uwagi: Wycieczkę “Rowerem dookoła Nowej Huty” na życzenie klientów można wzbogacić o posiłek, dodatkową atrakcje, spływ kajakowy czy też zwiedzanie Krakowa… prosimy o kontakt!

Przybliżona trasa przejazdu:

Zapisz się do naszego Newslettera i bądź na bieżąco z turystycznymi nowościami prosto z Nowej Huty!

[wysija_form id=”1″]

Dodaj komentarz

Translate »