Spływ Kajakowy w Nowej Hucie

Tak! Zapraszamy na Spływ Kajakowy w Krakowie w dzielnicy Nowa Huta rzeką Dłubnia: Jak go zorganizować? Z Nowa Huta Travel załatwisz wszystko.

Spływ kajakowy Dłubnią w Nowej Hucie jest naprawdę możliwy. Bo choć Nowa Huta nie kojarzy się z kajakami to można tutaj zorganizować prawdziwy, ciekawy i pełen przygód spływ kajakowy rzeką Dłubnią aż do Wisły i to dla całej rodziny.

Dłubnia to wspaniała Jurajska rzeka – zapomniana przez lata przecina wyjątkowe zielone tereny Nowej Huty.

Najbliższe terminy – Sprawdź: SPŁYW KAJAKOWY W NOWEJ HUCIE RZEKĄ DŁUBNIĄ

Zapytania: +48 ‭606 854 029‬ lub ola@ecotravel.pl

Rezerwacja Spływu Kajakowego Dłubnią w Nowej Hucie:

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon kontaktowy (wymagane)

Data spływu (wymagane)

Godzina spływu (wymagane)

Imiona i nazwiska i daty urodzeń wszystkich uczestników (do ubezpieczenia)

Trasa spływu obejmuje:

  • 5 km Dłubnią
  • 1 km Wisłą
  • Czas: 2-2,5 h

Start: Zalew Nowohucki


SPŁYW KAJAKOWY PRZEZ NOWĄ HUTĘ RZEKĄ DŁUBNIĄ
Zobacz Nową Hutę w sposób, który mało kto wcześniej przed tobą widział – z wysokości kajaka!

Przez Nową Hutę przepływa prawdziwie jurajska rzeka – Dłubnia z przewężeniami, meandrami i bystrzynami. To zaskakujące, że pomimo tego, że Dłubnia przepływa przez sam środek Nowej Huty nadal zachowuje swój pierwotny dziki charakter, nadal jest bliska przyrodzie i wciąż zachwyca.

W trakcie spływu możecie spotkać wielu nadrzecznych mieszkańców których nawet byście się nie spodziewali, spędzić wspólnie czas w sposób wyjątkowy.

Zdobądź się na Nową Nowohucką Przygodę!

Program:
Zbiórka nad Zalewem w Nowej Hucie skąd rozpoczniemy nasz spływ. (Prosimy o zabranie rzeczy na zmianę na wypadek zamoczenia posiadanych  – rzeczy zostaną zostawione  w busie transportującym kajaki, który dowiezie rzeczy na zmianę do miejsca zakończenia spływu).
– Kajaki własnoręcznie transportujemy nad Dłubnię i wodujemy (są wyjątkowo lekkie).
– Przed zwodowaniem przeprowadzony zostanie instruktarz i sucha zaprawa oraz omówione zostaną zasady bezpieczeństwa.
– Każdy otrzyma kapok i wiosło.

Spływ kajakowy potrwa ok. 2-2,5 godziny.
Meta: Przystań Klubu Kajakowego NA FALI

Zabierz kiełbaskę!

Po zakończeniu spływu – czas wolny – można zabrać kocyki, własny prowiant, na miejscu będzie grill z którego uczestnicy spływu będą mogli skorzystać i upiec zabrane ze sobą kiełbaski – będzie można je zostawić w lodówce w busie – opiszcie je swoim nazwiskiem! 🙂

Na miejscu również jest dostępne miejsce do ewentualnego przebrania i ubikacja.

Czy spływ kajakowy Dłubnią jest dla mnie?

Na to pytanie będziecie mogli odpowiedzieć sobie po przeczytaniu przesłanej opinii jednego z uczestników – gorąco polecamy – Dłubnia Spływów Pigułka

Jak się przygotować: wygodny sportowy strój (jeśli ktoś posiada zachęcamy do ubrania piankowego), kask (to zawsze dobry pomysł). Obuwie wiązane (nie klapki!) stare trampki nadają się idealnie.

Elektronika: telefony i inne gadżety uczestnicy zabierają na własną odpowiedzialność – warto zabezpieczyć je umieszczając w wodoodpornym opakowaniu/woreczku.

Odwołanie spływu: Spływ odwołamy jeśli tylko wystąpi bezpośrednie zagrożenie dla uczestników imprezy m.in. gdy będzie burza z wyładowaniami atmosferycznym lub podwyższony stan wody w rzece. Znajdujemy się bezpośrednio nad Dłubnią stąd też mamy wgląd do aktualnego stanu pogody i wysokości wody w rzece.

Jeśli zapadnie decyzja o odwołaniu spływu wszyscy uczestnicy zostaną o tym fakcie powiadomieni telefonicznie. Zwykły deszcz nie jest powodem do odwołania spływu.

Przyjedź na spływ rowerem! Jeśli chcesz przyjedź na spływ kajakowy własnym rowerem – możemy go zabrać przyczepą kajakową na metę spływu kajakowego (na Twoją odpowiedzialność).

Najbliższe terminy – Sprawdź: SPŁYW KAJAKOWY W NOWEJ HUCIE RZEKĄ DŁUBNIĄ

Zapytania: +48 ‭606 854 029‬ lub ola@ecotravel.pl

Cena: 79 zł/os.

Impreza odbędzie się przy minimum 20 osobach.

Cena 79 zł/os. zawiera:
– wynajęcie kajaka, wioseł, kamizelki asekuracyjne (dla dzieci 4-7 lat kamizelki ratunkowe)
– opiekun grupy
– ubezpieczenie NNW
– transport po spływie na miejsce startu (w pierwszej kolejności kierowcy i osoby bez samochodu)

Cena nie zawiera
– kiełbasek, napoi i innych nie wymienionych usług.


Informacje dodatkowe

Wszystkich wybierających się na spływ kajakowy Dłubnią chcielibyśmy uświadomić również o złej stronie tej rzeki. Sama rzeka nie jest temu winna tylko my ludzie, mieszkańcy tego miasta. Rzece tej podobnie jak wielu innym w Polsce doskwiera problem zaśmiecania brzegów i zanieczyszczania wód.

Szczególne tej rzece – Dłubni – przepływającej przez środek milionowego miasta. Spływ ten mimo wielu walorów przyrodniczych i kajakowych dla niektórych może być dużym wstrząsem.

Dlatego chcielibyśmy przed skorzystaniem z oferty spływu kajakowego z góry przestrzec wrażliwsze osoby aby zastanowiły się wcześniej przed podjęciem ostatecznej decyzji o udziale. Liczne kanały burzowe, skupiska śmieci, wszędobylskie reklamówki, butelki PET są tutaj i towarzyszą nam praktycznie od początku naszego spływu.

Spływ ma stanowić przygodę w kajaku, formę aktywnego wypoczynku i rekreacji, jeśli jednak cokolwiek z powyżej wymienionych informacji może Wam w tym przeszkadzać prosimy o nie klikanie przycisku Rezerwacja!

Jeśli podejmiecie świadomą decyzję z pewnością będziecie się dobrze bawić, miejsce pozytywnie Was zaskoczy i poznacie potencjał turystyczny, rekreacyjny i przyrodniczy drzemiący w wodach tej rzeki – Jednak prosimy o świadomość miejsca przez które rzeka przepływa i tego, że jesteśmy na początku starań o jej lepsze dobro.

Co robimy aby rzeka była rzeką?
Na początku roku przeprowadziliśmy akcje sprzątania Dłubni i na jesień planujemy kolejną. Mamy zezwolenie na udrażnianie rzeki i staramy się o likwidację zatorów.

Składamy pisma do instytucji miejskich i wojewódzkich zwracając się o przywrócenie temu miejscu należnej mu czystości. Czynnie bierzemy udział w projektach związanych z Dłubnią m.in. Park Rzeczny Dłubnia.

Jesteśmy w kontakcie z instytucjami wspierającymi nasze działania. Edukujemy poprzez naszą Fundację EcoTravel dzieci i młodzież u brzegów rzeki przeprowadzając zajęcia edukacji ekologicznej.

Jak możesz pomóc Dłubni?
Gorąco prosimy Ciebie o wysłanie notki, pisma na emaila do poniższych instytucji, których zadaniem jest dbanie o czystość wody i brzegów oraz zapobieganie nielegalnym wysypiskom i przyłączom do kanalizacji burzowej:
• Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie (http://www.mzmiuw.krakow.pl/kontakt)
• Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Krakowie (wodociagi.krakow.pl/kontakt.html)
• Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie (http://zzm.krakow.pl/index.php/kontakt.html)
• Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. (http://www.mpo.krakow.pl/kontakt)

Jeśli macie i inne pomysły, które Waszym zdaniem mogłyby wpłynąć na dobro rzeki będziemy wdzięczni za ich zgłoszenia na email fundacji: fundacja@ecotravel.pl


OFERTA NR 2

SPŁYW KAJAKOWY + WYCIECZKA ROWEROWA PO NOWEJ HUCIE
Zobacz Nową Hutę w sposób, który mało kto wcześniej przed tobą widział – z wysokości kajaka i roweru w jeden dzień!

Przez Nową Hutę przepływa prawdziwie jurajska rzeka – Dłubnia. Zaskakuje przewężeniami, meandrami i bystrzynami. To zaskakujące, że pomimo tego, że Dłubnia przepływa przez sam środek Nowej Huty nadal zachowała swój pierwotny dziki charakter, nadal jest bliska przyrodzie i wciąż zachwyca.

W trakcie spływu możecie spotkać wielu nadrzecznych mieszkańców których nawet byście się nie spodziewali, spędzić wspólnie czas w sposób wyjątkowy.

Po kajakach czeka nas rowerowa przejażdżka wiślanym wałem w stronę nadrzecznych lasów łęgowych skąd ruszamy dalej na nowohuckie łąki. Przemkniemy przez Plac Centralny by znów zawitać w okolice Zalewu Nowohuckiego gdzie zakończymy wycieczkę.

Zdobądź się na Nową Nowohucką Przygodę!

Program:
Zbiórka: 11:30 nad Zalewem w Nowej Hucie skąd rozpoczniemy nasz spływ. (Prosimy o zabranie rzeczy na zmianę na wypadek zamoczenia posiadanych  – rzeczy zostaną zostawione  w busie transportującym kajaki, który dowiezie rzeczy na zmianę do miejsca zakończenia spływu).
– Kajaki własnoręcznie transportujemy nad Dłubnię (są wyjątkowo lekkie).
– Przed zwodowaniem przeprowadzony zostanie instruktarz i sucha zaprawa oraz omówione zostaną zasady bezpieczeństwa.
– Każdy otrzyma kapok i wiosło.

Startujemy o godz. 12:00.

Spływ kajakowy w Nowej Hucie potrwa ok. 2-3 godziny.
Metą będzie klub żeglarski nad Wisłą w Mogile.

ok. godz. 14:30 ruszamy na rowerową przejażdżkę
ok. godz. 16:00 zakończymy naszą wycieczkę.

Jak się przygotować: wygodny cieplejszy strój (jeśli ktoś posiada zachęcamy do ubrania piankowego), kask (przyda nam się podczas całej wyprawy, zarówno przy spływaniu rzeką jak i podczas dalszej wyprawy rowerowej).

Terminy i ceny
1 dzień – 169 PLN/os.

Impreza odbędzie się przy minimum 10 osobach.

Zakwaterowanie: bez zakwaterowania
Wyżywienie: bez wyżywienia (OV)
Transport: Własny lub za dopłatą Autokar

Transport busem z hotelu na terenie Krakowa – koszt od osoby 40,00 zł/osoba

Cena zawiera
– wypożyczenie kajaka (1- lub 2-osobowego) ze sprzętem (wiosło, kapok),
– wypożyczenie roweru,
– ubezpieczenie NNW,

Cena nie zawiera
– prowiantu – własny (zachęcamy do zabrania ze sobą termosu z gorącą herbatką lub kawką),
– możliwość skorzystania z gastronomii przy Zalewie NH  – we własnym zakresie.


PYTANIA I REZERWACJA: 

nhtravel@nowahutatravel.pl lub zadzwoń +48 12 6813692


Zapisz się do naszego Newslettera i bądź na bieżąco z turystycznymi wieściami z Nowej Huty!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz