Paste your Google Webmaster Tools verification code here

I Nowohucki Spływ Kajakowy

I Nowohucki Spływ Kajakowy

Pierwszy Nowohucki Spływ Kajakowy odbędzie się 8 maja w niedzielę i wystartuje z okolic Zalewu Nowohuckiego.

To pierwszy turystyczny Nowohucki Spływ Kajakowy rzeką Dłubnią. Wiele było samotnych spływów tą rzeką oraz takich na kilka kajaków ale takiego zgrupowania kajaków jaki się szykuje 8 maja jeszcze mieszkańcy Nowej Huty nie widzieli.

Odcinek rzeki, który będzie do pokonania podczas tego pierwszego Nowohuckiego Spływu Kajakowego nie jest długi, wręcz można powiedzieć wyjątkowo krótki bo dokładnie będzie miał on 5 km rzeką Dłubnią i 1 km Wisłą ale to nie w długości jego wyjątkowość jest a w samej formie wypoczynku wcześniej nie spotykanej w Nowej Hucie.

Jeśli wszyscy myślą, że Dłubnia jest niczym innym jak uregulowanym kanałem mogę osobiście powiedzieć – nic bardziej mylnego! To naprawdę bardzo naturalna rzeka z licznymi meandrami, wypłycaniami, bystrzynami, której brzegi porasta starodrzewie a w ostatnim jej odcinku gęste trzcinowiska. Już ten krótki opis rzeki pokazuje jak wyobrażenia o Dłubni są dalekie od rzeczywistości. I to najbardziej będzie zaskakiwać wszystkich uczestników nadchodzącego I Nowohuckiego Spływu Kajakowego.

Właśnie w tej chwili w której pisany jest ten artykuł już wiemy, że miejsc na ten I Nowohucki Spływ Kajakowy (oferta) na 8 maja 2016 już nie ma – Wszystkie 20 miejsc w kajakach zostało zarezerwowanych w ciągu niespełna 2 dni (!).

Czy to ostatni Spływ Kajakowy w Nowej Hucie?

Oczywiście, że nie. Będą z pewnością nowe terminy spływów kajakowych, kto wie może nawet kilka spływów w ciągu dnia.

Bardzo byśmy chcieli, żeby to był początek czegoś nowego w Nowej Hucie co przyjmie się na stałe. Chcielibyśmy by Nowa Huta nie była kojarzona wyłącznie z okresem PRL-u. Chcielibyśmy pokazać, że Nowa Huta może zaoferować coś więcej. Chcielibyśmy by do Nowej Huty przyjeżdżano by zwiedzać ale również wypoczywać aktywnie.

Wszystko zależy od Was – to Wy #Nowohucianie jesteście ambasadorami swojej dzielnicy i to od Was zależy jak ma dzielnica wyglądać. Przyłączcie się do wspólnego promowania dzielnicy po za jej granicami! Udostępniajcie wszystkie akcje – tak liczne w naszej dzielnicy – po za nią. Wszystko po to by przyciągnąć jak najwięcej gości w nasze strony. Co tu ukrywać przecież wraz z nimi przyjadą ich potrzeby, a jak są potrzeby to z nimi rozpoczną się poszukiwania miejsc gdzie można coś zjeść, zobaczyć, zwiedzić… może zostać na nocleg w Nowej Hucie.

Tak powoli, mozolnie ale wspólnie dla naszej dzielnicy możemy zrobić coś dobrego. Bo wszystko co robimy dla Nowej Huty robimy przecież dla siebie samych.


Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco z turystycznymi wiadomościami z Nowej Huty!

[wysija_form id=”1″]

Dodaj komentarz

Translate »