Paste your Google Webmaster Tools verification code here

Wiosenne Sprzątanie Dłubni

Wiosenne Sprzątanie Dłubni

Pierwszy dzień astronomicznej wiosny to świetna okazja na Wiosenne Sprzątanie Dłubni. Przyłączamy się do tej akcji całym sercem i rękoma. Spotkajmy się o godz. 11.00 pod Domem Wędkarza w niedzielę 20 marca i posprzątajmy wspólnie Dłubnię. Liczymy na Was!

Na wiosenne sprzątanie Dłubni zaprasza Fundacja Ecotravel. Jednak jak zapewnia organizator cała akcja nie odbyłoby się bez współpracy z Radami Dzielnic Bieńczyce i Nowa Huta oraz bez wsparcia ze strony Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Krakowie i Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.

To chyba pierwsze takie sprzątanie Dłubni więc jak to bywa na początku takich akcji będzie ona przeprowadzana w miejscu najłatwiej dostępnym dla uczestników a jednocześnie najczęściej odwiedzanym przez wszystkich – w miejscu gdzie Dłubnia graniczy z Zalewem Nowohuckim. Zerknijcie na mapę planowanego sprzątania.

Oczywiście cała trasa wydaje się być stosunkowo krótka i łatwa ale to wszystko podyktowane jest względami bezpieczeństwa uczestników – brzegi na tym odcinku są łatwo dostępne i na tyle płaskie, że będzie można się w miarę swobodnie po nich poruszać i sprzątać.

Szczegóły całej akcji oraz sprawy organizacyjne znajdziecie na stronie fundacji: Wiosenne Sprzątanie Dłubni

Cała akcja to okazja spotkania się i świętowania Pierwszego (Astronomicznego) Dnia Wiosny w sposób aktywny i z pożytkiem dla wszystkich.

Jeśli będzie nas liczniejsza grupa możliwe, że będzie również sprzątany odcinek rzeki od mostu na Alei Solidarności wzdłuż ul. M. Wańkowicza, który wymaga więcej pracy. Wszystko to zależne jest jednak od liczby uczestników, która stawi się na miejsce spotkania pod Domem Wędkarza. To tam zapadnie decyzja, czy podzieleni zostaną uczestnicy na dwie osobne grupy i czy udadzą się one na sprzątanie obu odcinków rzeki.  Dlatego rozsyłajcie wieści i zapraszajcie rodzinę i znajomych – Im więcej nas tym więcej posprzątamy!

Wiosenne Sprzątanie Dłubni plakat

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie dostarczy uczestnikom niezbędnych worków i rękawic do sprzątania i zapewni odbiór zebranych śmieci po przeprowadzonej akcji. Z kolei Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie ze swojej strony zapewni uczestnikom ciepłe napoje na zakończenie akcji.

Jeśli akcja sprzątania Dłubni okaże się być interesująca dla mieszkańców i przybędzie wielu chętnych na sprzątanie to jak zapewnia Fundacja Ecotravel nie będzie to ostatnie takie wydarzenie. Jest przecież wiele takich miejsc w Nowej Hucie, które cieszą się popularnością i walorami przyrodniczymi a jednak zalegają tam śmieci i wymagają posprzątania.

Jeśli znacie takie miejsca napiszcie o nich do fundacji fundacja@ecotravel.pl

Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Translate »