Paste your Google Webmaster Tools verification code here

Nowohuckie Centrum Kultury do zmiany!

Nowohuckie Centrum Kultury zmieni się nie do poznania!

To już pewne, że na generalnym remoncie sali teatralnej Nowohuckie Centrum Kultury nie poprzestanie. Umowa na rewitalizację otoczenia NCK została podpisana!

Jeszcze nie opadły emocje dotyczące otwarcia po generalnym remoncie sali teatralnej w NCKu, a już można się podzielić kolejną dobrą wiadomością. Została podpisana ważna umowa, dzięki której w latach 2019-2020 zostaną zmodernizowane przestrzenie otaczające budynki Nowohuckiego Centrum Kultury.

Otoczenie budynków, które obecne w znacznym stopniu jest zdegradowane, będzie poddane kompleksowej rewitalizacji. Przewidywany koszt inwestycji wynosi ponad 8 milionów złotych. Środki na inwestycje zapewniono w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 oraz budżetu miasta.

Mieszkańcy i odwiedzający zyskają całkiem nowe miejsce, w którym warto będzie spędzić czas wolny w przyjaznym, zielonym otoczeniu wyposażonym w nowoczesne systemy i udogodnienia.

W ramach prac przewidziano:

  • przebudowę ciągów komunikacyjnych wokół NCK oraz likwidację barier architektonicznych;
  • uzupełnienie nasadzeń i aranżację zieleni;
  • montaż plenerowych systemów ekspozycyjnych oraz ustawienie tzw. małej architektury;
  • wymianę oświetlenia i systemu odwodnienia;
  • odnowienie parkingu;
  • dostosowanie przestrzeni do szeroko pojętej działalności kulturalno-rozrywkowej prowadzonej przez Nowohuckie Centrum Kultury.

Rewitalizacja otoczenia budynków, to kolejny krok, po przeprowadzonych w ostatnich latach remontach wnętrz Nowohuckiego Centrum Kultury. Z pewnością pomoże to tworzyć jeszcze wspanialszą ofertę zajęć, warsztatów i wydarzeń, a przez to zdecydowanie prężniej NAKRĘCAĆ KULTURĘ! Go! Go! Nowohuckie Centrum Kultury!

Czekamy na WIZUALIZACJĘ! 


źródło: NCK 

Dodaj komentarz

Translate »