Paste your Google Webmaster Tools verification code here
Home » Artykuły » Podziemna Nowa Huta – prezentacja trasy

Podziemna Nowa Huta – prezentacja trasy

Podziemna Nowa Huta już niebawem!

Podziemna Nowa Huta – to projekt trasy turystycznej po najciekawszych obiektach skrywanych przez wiele lat w podziemiach Nowej Huty.

Zapraszamy wszystkich na prezentację projektu trasy turystycznej po nowohuckich schronach „Podziemna Nowa Huta”, które odbędzie się w Muzeum PRL-u (os. Centrum E 1, dawne kino Światowid)  20 grudnia o godz. 18:00. której dokonają jego współtwórczynie: Inga Olszańska i Katarzyna Zarzycka.

O tym, jak opowiadać o trudnym dziedzictwie zimnej wojny w sposób atrakcyjny dla turystów z Polski i zagranicy, unikając przy tym uproszczeń i pułapek w pierwszej części spotkania rozmawiały będą dr Joanna Dziadowiec i dr Magdalena Banaszkiewicz.

Do udziału w drugiej części dyskusji zapraszamy przedstawicieli branży turystycznej, nowohuckich radnych i aktywistów oraz wszystkie osoby zainteresowane tematyką schronową i turystycznym rozwojem Nowej Huty. Rozmowę poprowadzi Jolanta Drużyńska z Radia Kraków.

* Joanna Dziadowiec jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie etnologii. Wykładowca akademicki w Instytucie Kultury (Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ). Badacz, ekspert Fundacji Obserwatorium Żywej Kultury – Sieć Badawcza w Warszawie, animator i menadżer kultury w Agencji Eventowej „TatraGroup” z Zakopanego.

* Magdalena Banaszkiewicz – absolwentka kulturoznawstwa międzynarodowego i rosjoznawstwa. W 2010 roku obroniła dysertację doktorską z zakresu etnologii. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół takich zagadnień jak podróże, turystyka i komunikacja międzykulturowa, a także problematyka Rosji i krajów byłego Związku Radzieckiego.

Prace nad projektem Podziemna Nowa Huta Muzeum PRL-u realizuje od trzech lat na zlecenie gminy Kraków (z inicjatywy radnego Tomasza Urynowicza). W 2018 r. ma rozpocząć się realizacja projektu.

Add a Comment

Translate »